FAQ

Dla użytkownika:

 

Dla przewodnika:

 


Dla użytkownika:

 

Jak zarejestrować się w beneDeo.com?

Kliknij przycisk “Zarejestruj się” w prawym górnym rogu serwisu.

Jeśli masz konto w serwisie Facebook, najszybciej zarejestrujesz się, klikając w niebieski przycisk “Zaloguj się przez Facebook”.

Możesz również wypełnić prosty formularz. Podaj swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło. Zaakceptuj punkty znajdujące się poniżej, kliknij zielony przycisk “Zarejestruj się” i – gotowe! 

 

Czym jest “Moja Droga” i jak z niej korzystać?

“Moja Droga” to miejsce w serwisie widoczne tylko dla Ciebie.

Jeśli przeglądając serwis, widzisz jakiś interesujący materiał, a nie masz czasu go odsłuchać, lub też chcesz powrócić do przesłuchanego materiału później, kliknij w znajdujący się pod nim żółty przycisk “Dodaj do Drogi”. Możesz dodać dowolną liczbę materiałów. Ułożą się one w Twoją Drogę, w ramach której możesz ustawiać je w dogodnej dla siebie kolejności – aby to zrobić, wystarczy kliknąć i przytrzymać lewy przycisk myszy, a następnie przeciągnąć wybrane nagranie w odpowiednie miejsce na liście. Jeśli uznasz, że odsłuchane nagrania nie są Ci już potrzebne, możesz je usunąć, klikając w pole “x” przy wybranych materiałach.

Jeśli chciałbyś poszukać materiału, pasującego do Twojej Drogi, skorzystaj z przycisku: “Dodaj kolejny krok”. Zaznacz, ile masz czasu, i wybierz temat, który Cię interesuje. Po kliknięciu w przycisk “Znajdź materiały” otrzymasz listę materiałów w danym temacie. Dodaj do drogi wybrane z listy nagrania poprzez kliknięcie w żółty przycisk “Dodaj do Drogi”. Jeśli chcesz zawęzić listę wyszukiwania (np. chcesz zobaczyć same materiały audio), zawsze możesz skorzystać z funkcji “Filtrowanie zaawansowane”. Znajdziesz ją po prawej stronie, powyżej listy z wynikami wyszukiwania.

 

Jak uzupełnić swój profil?

 

Co mogę subskrybować?

Możesz subskrybować kanały przewodników oraz platformy tematyczne. 

Kanał przewodnika to miejsce, w którym dany autor udostępnia materiały swoje, a także innych przewodników – warte, jego zdaniem, obejrzenia, odsłuchania, przeczytania.  
Platforma tematyczna to przestrzeń, w której znajdziesz materiały wielu różnych przewodników związane z konkretnym zagadnieniem, jak np. “Spowiedź” czy “Ona i on”.

 

Czy korzystanie z beneDeo jest bezpłatne?

Wszystkie funkcje są bezpłatne. Możesz odtwarzać i dodawać materiały bez żadnych opłat.

 

Jak mogę się skontaktować z pomocą beneDeo?

Kliknij w zakładkę “Więcej”, znajdującą się na stronie głównej serwisu (znajdziesz ją na górze strony). Po jej rozwinięciu z zakładki “Pomoc” wybierz “Kontakt” – otworzy się formularz kontaktowy, za pomocą którego można zadać pytanie i wysłać je do pomocy technicznej.

 


Dla przewodnika:

 

Jak zostać Przewodnikiem?

Najpierw zarejestruj się jako użytkownik. Po rejestracji zaloguj się na swój profil. Na stronie głównej beneDeo.com kliknij w zielony przycisk “Zostań przewodnikiem”, znajdujący się w centralnym punkcie głównego banera.

Wypełnij wszystkie pola, zaznacz akceptację regulaminu i zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a następnie wyślij zgłoszenie.

Kolejne kroki w procesie to: weryfikacja kanału przez redakcję beneDeo.com, dodanie przez Ciebie materiałów, opublikowanie kanału.

 

Jakie treści mogę dodawać?

Materiały mogą mieć wyłącznie charakter duszpasterski, formacyjny, ewangelizacyjny i promujący wartości katolickie. Dlatego nie można dodawać utworów o charakterze politycznym lub publicystycznym (Regulamin I.5.). 

Ponadto, do wszystkich publikowanych materiałów należy posiadać prawa autorskie.

 

Dlaczego inni nie widzą mojego kanału?

W beneDeo.com dbamy o wiarygodność przewodników, którzy umieszczają swoje materiały w serwisie i aplikacji. W procesie moderacji weryfikujemy tożsamość potencjalnego Przewodnika, a także sprawdzamy, czy spełnia warunki wymagane w Regulaminie.

Twój kanał jest ukryty, ponieważ nie został jeszcze zweryfikowany przez zespół beneDeo.com. Kiedy nastąpi pozytywna weryfikacja, na stronie Twojego kanału (w górnym prawym rogu zdjęcia w tle) pojawi się ikonka otwartego oka, oznaczająca, że kanał jest włączony. Ponadto, kanał pozostanie niewidoczny dla innych użytkowników serwisu – nawet jeśli został już pozytywnie zweryfikowany – dopóki nie opublikujesz na nim przynajmniej jednego materiału.

 

Jak uzupełnić mój kanał?

Zaloguj się na swoje konto. Ze swojego osobistego menu znajdującego się w prawym górnym rogu strony (rozwiniesz je poprzez kliknięcie w awatar), pod pozycją “Przeglądaj beneDeo jako” kliknij w nazwę kanału. W prawym górnym rogu ukaże się awatar kanału – kliknij w niego, by rozwinąć menu. Z menu wybierz: “Przejdź do kanału” – otworzy się strona Twojego kanału. 

Na początek na Twoim kanale możesz zmienić tło. W tym celu kliknij w ikonkę aparatu fotograficznego, znajdującą się w prawym górnym rogu domyślnie ustawionego tła i wybierz plik ze zdjęciem z dysku.

Następnie wejdź w zakładkę “Edytuj kanał”, znajdującą się po prawej stronie, pod zdjęciem ustawionym jako tło kanału. W oknie “Edytuj kanał” znajdziesz trzy zakładki: “Dane podstawowe”, “Portale społecznościowe” i “Status kanału”.

W zakładce “Dane podstawowe” możesz zmienić awatar, a także wypełnić pola: “Nazwa kanału”, “Kraj”, “Miejscowość” oraz “Krótki opis” i “Długi opis”.

Zakładka “Portale społecznościowe” umożliwia dodanie przez Ciebie adresów do Twoich stron na Facebooku, Twitterze, Google+, a także adresu strony WWW, które będą widoczne w opisie kanału.

W zakładce “Status kanału” możesz zmienić status z widocznego na niewidoczny dla użytkowników – i na odwrót.

 

Jak dodawać materiały?

Na stronie swojego kanału wejdź w zakładkę “Materiały”.

Kliknij w zielony przycisk “Dodaj” – otworzy się okno “Dodaj materiały”.

Zaznacz, w jakim formacie chcesz dodać dany materiał.

W kolejnym kroku uzupełnij tytuł materiału, dodaj do niego okładkę i opisz go w kilku słowach. Następnie zaznacz, czy chcesz, żeby materiał był opublikowany, czy nie; zdecyduj, czy komentarze mają być moderowane, niemoderowane czy też wyłączone, a także czy materiał ma się znaleźć na Tablicy Twojego kanału. 

Zaznacz język materiału, a następnie wybierz tagi z podanej listy lub dodaj własne. 

Jeżeli to jedyny materiał, który chcesz dodać w danym momencie, kliknij “Zapisz”. Jeżeli chcesz dodać więcej materiałów za jednym razem, to po wypełnieniu wszystkich pól i zaznaczeniu odpowiednich opcji dla jednego materiału, wybierz jeszcze raz po lewej stronie okna rodzaju pliku (audio, video, tekst), który chcesz dodać. Stworzysz w ten sposób listę, którą załadujesz na sam koniec poprzez kliknięcie w przycisk “Zapisz wszystkie”.

Okładkami materiałów mogą być pliki o rozszerzeniach jpg, png i gif o wielkości maksymalnej 2MB. Pamiętaj, że musisz dodać zdjęcia, do których masz prawa autorskie. Jeżeli nie posiadasz takich plików, to polecamy darmowe bazy zdjęć (np. Pexels, Pixabay, Unsplash).

Możesz zarządzać swoimi materiałami na trzech poziomach: Tablicy, Materiałów i Playlist.

W zakładce “Materiały” możesz zarządzać wieloma materiałami naraz poprzez dokonywanie akcji zbiorowych. W ten sposób możesz wybranym materiałom w prosty sposób nadać status opublikowany/nieopublikowany, zdecydować, czy komentarze będą niemoderowane/moderowane/wyłączone oraz zatwierdzić widoczność materiałów na Tablicy, a także dodać je do playlisty. Aby wykonać którąś z wymienionych akcji, wybierz materiały poprzez kliknięcie w pola znajdujące się po ich lewej stronie, a następnie kliknij w przycisk “Akcje”, znajdujący się nad listą materiałów, i wybierz odpowiednią opcję.  

Możesz również wykonać te same akcje na pojedynczych materiałach: z prawej strony listy materiałów znajdują się przyciski ustawień. Dwa ostatnie przyciski umożliwiają edycję i usunięcie danego materiału. W oknie edycji materiału możesz zmienić tytuł, okładkę i tagi dla materiału.

 

Jak stworzyć playlistę?

Playlistę możemy porównać do albumu, w którym znajdują się różne utwory w ramach jakiegoś układu. Co istotne, Przewodnik może tworzyć playlisty złożone nie tylko z jego utworów, ale także z utworów innych Przewodników publikujących na beneDeo.com.
 
Aby utworzyć playlistę, na stronie swojego kanału wejdź w zakładkę “Playlisty”. 
Pierwszą playlistę możesz utworzyć poprzez kliknięcie w wyróżnione na stronie słowa: “Stwórz swoją pierwszą playlistę”. Po otwarciu okna dodania playlisty uzupełnij pola: tytuł, okładka, opis i status playlisty.

Gdy utworzysz swoją playlistę, wybierz przycisk “Dodaj”, znajdujący się obok kafla dopiero co utworzonej playlisty – otworzy się wyszukiwarka, za pomocą której znajdziesz materiały, jakie chcesz dodać do swojej playlisty. Po ich wyszukaniu naciśnij na wybranych kaflach materiałów niebieski przycisk “Dodaj do playlisty”, a następnie kliknij w napis “Wróć do playlisty”, znajdujący się nad polem wyszukiwania.

Jeśli chcesz dodać następne playlisty, po otwarciu zakładki “Playlisty” kliknij w zielony przycisk “Dodaj”.

W każdej chwili możesz edytować swoje playlisty, zmieniać ich status, widoczność na “Tablicy”, czy którąś z nich usunąć. Możesz dokonywać działań na poszczególnych playlistach bądź wykonywać akcje zbiorowe (np. oznaczyć kilka wybranych playlist jako widoczne na Tablicy) – działa to tak jak w przypadku zakładki “Materiały” [odniesienie do “Jak dodawać materiały?”].   

Materiały możesz dodawać do playlisty również z poziomu zakładki “Materiały” poprzez kliknięcie w ikonę “Dodaj do playlisty”, znajdującą się po prawej stronie od danego materiału lub też skorzystać z przycisku “Akcje”, znajdującego się nad listą materiałów – za pomocą tego przycisku możesz dodać kilka wybranych materiałów do danej playlisty naraz.  

 

Czym jest “Tablica”?

Nową funkcjonalnością dla Przewodników jest możliwość zarządzania swoją “Tablicą”. “Tablica” to miejsce, które użytkownik widzi jako pierwsze, gdy wchodzi na dany kanał. Przewodnik sam decyduje, jakie materiały znajdą się na jego “Tablicy” – jest to swego rodzaju wizytówka kanału. Przewodnik może w każdej chwili przesuwać materiały na “Tablicy” i ustawiać je w kolejności, w jakiej chce, by wyświetlały się dla użytkowników serwisu. Jeśli Przewodnik posiada materiał, np. na jakieś święto, a został on dodany jakiś czas temu ( przez co wyświetla się dopiero po zjechaniu na dół strony kanału), to na ten dzień może dane nagranie umieścić jako pierwsze. Wtedy każdemu użytkownikowi, który wejdzie na jego kanał, ten materiał wyświetli się na samym początku. 
 
Materiał możesz dodać do “Tablicy” od razu przy dodawaniu go do swojego kanału – jest to ustawienie domyślne; jeśli nie chcesz, by materiał wyświetlał się na “Tablicy”, w oknie dodawania materiału zaznacz w polu “Na Tablicy” – “Niewidoczne”. Widoczność materiału na tablicy możesz zmienić w każdej chwili: w zakładce “Materiały” wystarczy wybrać odpowiedni przycisk, znajdujący się po prawej stronie od nazwy danego materiału, lub też skorzystać z przycisku "Akcje” i  “Dodaj do Tablicy”, aby zmienić ustawienia widoczności dla kilku wybranych materiałów jednocześnie. 
Ponadto, w zakładce “Tablica” na każdym kaflu materiału znajduje się przycisk “Usuń z Tablicy”, a także “Edytuj” – dzięki którym w szybki sposób możesz dokonać zmian. 

Kolejnością materiałów na “Tablicy” zarządzasz na zasadzie przeciągania i upuszczania materiałów w dowolnym miejscu. Możesz również zmienić ich kolejność poprzez zmianę cyfr znajdujących się nad kaflami każdego z materiałów.

 

Dlaczego warto dodawać ciekawe tytuły i opisy do materiałów?

Ciekawe tytuły i opisy pomogą wyróżnić Twoje materiały na tle innych, przykuć uwagę użytkowników i zachęcić ich do odsłuchania czy przeczytania danej treści. Zalecamy, aby unikać takich tytułów, jak np. “V Niedziela zwykła”, czy “Homilia z Objawienia Pańskiego”, które są bardzo ogólne.

 

Jak często muszę zamieszczać materiały?

Częstotliwość dodawania materiałów jest dobrowolna – Przewodnik sam decyduje, kiedy i ile chce ich zamieścić. Zachęcamy jednak do aktywnego prowadzania kanału, jego aktualizacji i regularnego zamieszczania materiałów.