Zostań misjonarzem cyfrowego kontynentu

Buduj z nami beneDeo.com - technologię dla Kościoła i przestrzeń ewangelizacji w internecie!

 • Dane do przelewu:
 • Fundacja beneDeo
 • Ul. Raszyńska 32/44/81
  02-026 Warszawa
 • Tytułem: Darowizna na rozwój serwisu beneDeo.com
 • Numer konta: 05 2490 0005 0000 4600 9695 0672

Polub nas na
Facebooku

Szanowni Państwo!

Co roku tysiące chrześcijan porzuca wiarę. Ludzie odchodzą od Kościoła, błądzą po drogach życia i szukają utraconego sensu. Tymczasem od początku XXI wieku internet i związane z nim kanały komunikacji dynamicznie się rozwijają. Dostęp do internetu posiada dziś 3 miliardy osób, a według wyliczeń do 2025 roku na cyfrowym kontynencie będzie już 8 miliardów użytkowników. To w sieci ludzie zadają kluczowe pytania. Liczba wyszukiwanych haseł w Google wzrasta średnio o 15% rocznie, a liczba haseł dotyczących duchowości i religii – dwa razy szybciej! Mamy niepowtarzalną szansę zadbać o to, aby poszukujący swojej drogi znaleźli ją przy pomocy internetu.

Dlatego stworzyliśmy beneDeo.com – globalną platformę, która gromadzi najlepszych przewodników duchowych. Dzięki nim, gdziekolwiek jesteś, możesz mieć przy sobie inspirujące treści o wierze!

Pracuję nad tym projektem już dwa lata. Na budowę serwisu przeznaczyłem ponad dwa miliony złotych. Na co dzień wspiera mnie wspaniały zespół Fundacji beneDeo, który spędził w sumie tysiące godzin, wprowadzając pomysł w życie! Jest w nas wiele zapału, do zakończenia prac ciągle brakuje jednak 500 000 złotych. Ta kwota pozwoli nam wprowadzić kolejne wersje językowe i uruchomić moduł geolokalizacji, dzięki której zawsze odnajdziesz Mszę, wydarzenie i przewodników w najbliższej okolicy. Chcemy rozpocząć promocję na szeroką, międzynarodową skalę. Dzięki Twojej wpłacie pokażemy milionom ludzi drogę powrotu do Kościoła!

Maciej Koper
Prezes Fundacji beneDeo

"Dla triumfu zła potrzeba jedynie, aby dobrzy ludzie nic nie robili"

Przed nami globalny kryzys wiary

Już według ostrożnych prognoz PEW Research Center tempo wzrostu liczby katolików na świecie wyniesie 36%, a tempo wzrostu wyznawców islamu – 72%. Na przestrzeni lat 2010-2050 aż 106 mln chrześcijan zmieni wyznanie lub odejdzie od wiary. W tym samym czasie na chrześcijaństwo nawróci się tylko 40 mln osób.

Świat wirtualny kreuje rzeczywistość

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Mobirank, w każdej sekundzie na kuli ziemskiej przybywa 7 użytkowników internetu i 6 nowych użytkowników Facebooka. Według badania Nielsena, Amerykanie korzystają z mediów elektronicznych średnio 11 godzin na dobę.

Polska straci najwięcej wiernych

Ojczyzna św. Jana Pawła II już niebawem odnotuje największy spośród wszystkich krajów na świecie spadek liczby wiernych katolików. Profesor Rogelio Saenz z A&M University w Teksasie alarmuje, że na przestrzeni lat 2004–2050 z Kościoła w Polsce odejdzie aż 5 milionów 300 tysięcy osób.

Nowe miejsce Kościoła na cyfrowym kontynencie

Do tej pory udało nam się zgromadzić na beneDeo.com ponad 200 przewodników, którzy z pasją głoszą Ewangelię w internecie. Mając do dyspozycji technologię i zespół dbający o promocję, kapłani, ewangelizatorzy i organizacje chrześcijańskie mogą skupić się w pełni na tworzeniu treści, a odbiorcy - znaleźć je w jednym miejscu. Dążymy do tego, by „nowa ewangelizacja” połączyła się z „nową technologią”, dlatego konsultujemy nasze pomysły ze specjalistami, na co dzień zajmującymi się pracą przy rozwiązaniach internetowych. W tym momencie jesteśmy w fazie testów aplikacji mobilnej, dzięki której wszystkie treści publikowane w serwisie będą dostępne na smartfonach i tabletach. Nasze doświadczenie i wypracowane mechanizmy chcemy jeszcze w 2016 roku przenieść na rynki zagraniczne. Wszystko po to, by iskra wiary mogła dotrzeć do jak największej liczby ludzi. Marzymy, by dotarła do wszystkich, którzy jej szukają, i ufamy, że, z Bożą pomocą, to się uda!

Dane do przelewu:

 • Fundacja beneDeo
 • Ul. Raszyńska 32/44/81
  02-026 Warszawa
 • Tytułem: Darowizna na rozwój serwisu beneDeo.com
 • Numer konta: 05 2490 0005 0000 4600 9695 0672
 • KRS: 0000574490
Wpłać darowiznę