Co to za "gruby" Kardynał stoi obok Ojca Leona?

Added 11 August 2016 by Centrum Duchowości Benedyktyńskiej

We wtorek 2 sierpnia o 9:37 odszedł do Pana krakowski arcybiskup senior, kardynał Franciszek Macharski. Jeszcze w czwartek 28 lipca odwiedzał go w szpitalu Ojciec Święty Franciszek. W piątek 5 sierpnia ksiądz kardynał zostanie pochowany w krypcie biskupów krakowskich pod konfesją św. Stanisława w katedrze wawelskiej. W tych dniach wiele osób przypomina dokonania zmarłego metropolity, jego dobroć i szczególną troskę o ubogich. Chcemy, byście wśród tych wspomnień usłyszeli również głos ojca Leona, którego z kardynałem Macharskim łączyła wieloletnia przyjaźń.


Wśród rozmaitych wydarzeń, które ojciec Knabit przechowuje w swej pamięci, jest i scena z czuwania pod oknem papieskim na Franciszkańskiej, gdy umierał Jan Paweł II. Kardynał Macharski modlił się wraz z wiernymi, stojąc przed swym pałacem. Kiedy ludzie proponowali, że przyniosą mu krzesło, że powinien usiąść, kardynał dziwił się: „Czy ja komuś zasłaniam?”. I na wszelki wypadek wycofał się na obrzeża tłumu, tak by już nikt nie stał za jego plecami.

Zapraszamy Was do wysłuchania świadectwa ojca Leona – oczywiście, świadectwa niepozbawionego humoru i cennego dystansu. A wszyscy pamiętajmy o Zmarłym w naszych modlitwach.


Centrum Duchowości Benedyktyńskiej

Centrum Duchowości Benedyktyńskiej

Tyniec

Pokazujemy jak dzięki duchowości benedyktyńskiej wejść w głębszą relację z Bogiem

Show profile

0 commments

Loading...

More from this Guide

Loading...