Czy warto rozmawiać o śmierci?

Added 26 April 2016 by Centrum Duchowości Benedyktyńskiej

Po dłuższym okresie podróżowania, ojciec Leon wrócił do Tyńca i wszystkim czytelnikom portalu PSPO przekazuje najserdeczniejsze pozdrowienia. Nie jest łatwo łączyć ze sobą rozmaite rodzaje działalności, gdy jest się mnichem. Ostatnie pracowite tygodnie ojciec Knabit spędził w Toruniu, w Warszawie i w Rzymie, głosząc rekolekcje, spotykając się z ludźmi i promując najnowszą książkę – wywiad-rzekę pt. „Dusza z ciała wyleciała”.

Kup książkę "Dusza z ciała wyleciała" - http://goo.gl/TzlHZQ

O książce napisano już wiele, lecz nasz mnich zapragnął sam nieco pomedytować nad pytaniem, które trapi wielu: czy warto w ogóle rozmawiać o śmierci, czy warto się nią przejmować? Czy trzeba się jej bać? A może można… nie bać się jej wcale? Możecie domyślić się, jakiej odpowiedzi udzieli benedyktyn – ktoś, komu Reguła nakazuje „śmierć nadchodzącą mieć codziennie przed oczyma” (RB 4, 47). Ojciec Leon krąży jednak wokół tego tematu, wyjaśniając swój pogląd na sprawę i zachęcając do podjęcia własnej refleksji. Najlepiej z jego najnowszą książką w ręce! Jak w końcu mówi, „rozważanie o śmierci to swego rodzaju rekolekcje”…

Zapraszamy Was do wysłuchania słów ojca Knabita, a także do sięgnięcia po polecaną przez tynieckiego mnicha – i nas – lekturę. Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony!

pozdrawiamy
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
http://tyniec.com.pl


Centrum Duchowości Benedyktyńskiej

Centrum Duchowości Benedyktyńskiej

Tyniec

Pokazujemy jak dzięki duchowości benedyktyńskiej wejść w głębszą relację z Bogiem

Show profile

0 commments

Loading...

More from this Guide

Loading...