Słowo, które zmienia wszystko [Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 9 stycznia 2017]

Added 8 January 2017 by Internetowy Dom Rekolekcyjny

Tekst: Mk 1,14-20

Prośba: o łaskę serca otwartego na Jezusowe zaproszenie

1. Rozpoczynając modlitwę spróbuj zaangażować swoją wyobraźnię. Po to, aby nie przeszkadzała Ci w modlitwie, ale była w tę modlitwę włączona. Zobacz Jezusa, który przychodzi do Galilei. Idzie i naucza. Posłuchaj, co jest treścią Jego nauki. Jaki jest ton Jego głosu. Jak wygląda. Potem zobacz scenę spotkania i powołania Piotra i Andrzeja, Jakuba i Jana. Zatrzymuj się tam, gdzie doświadczysz poruszenia w swoim rozumie, sercu, uczuciach.

2. Słowo Jezusa. W dzisiejszym fragmencie widać, jak to, co mówi Jezus przynosi skutek. Widać moc Bożego Słowa. Przecież sceny powołania uczniów opierają się na wezwaniu Jezusa. On mówi, a ludzie, którzy widzą Go może pierwszy raz w życiu, zostawiają dotychczasowe życie i idą za Słowem. Bo jest to Słowo Boga, jak pisze autor Listu do Hebrajczyków: „Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna” /1,1/. Pomyśl przez chwilę, jakich słów słuchasz? Co one wnoszą do Twojego życia?

3. Pośród codzienności. Warto zauważyć, że powołanie uczniów opisane przez Marka, nie dokonuje się w jakichś szczególnych dla nich okolicznościach. Jezus wchodzi w ich codzienność, spotyka ich pośród zwykłych czynności wykonywanych może każdego dnia. I w tym klimacie dokonuje się Spotkanie. Pod wpływem Jezusowego „Pójdź za Mną” rodzi się w rybakach poruszenie serca, które uzdalnia ich do zostawienia wszystkiego i pójścia za Jezusem. W tym momencie nie kalkulowali, czy im się to opłaca, to przyszło później. Po prostu poszli za sercem. Zastanów się, jak Ty doświadczyłeś odkrycia swojego powołania. A może jeszcze czekasz na to odkrycie. Jezus chce wejść w Twoją codzienność. Co Ty na to?

 

Autor: Anna Goliszek


0 commments

Loading...

More from this Guide

Loading...